S PREDNOSTJO V CELJE

1. tekma 4. kroga Pokala Špar

HOPSI POLZELA — CELJE 97:84
(25:22, 24:16, 21:22, 27:24)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 75. Sodnika: Blaž Smrekar (Nova Gorica), Ambrož Hočevar (Braslovče).

HOPSI POLZELA: Collins 33 (4:5), Steiner 4 (4:4), Držić 15 (2:2), Bukovič 3, Čup, Borse 7 (2:2), Godler 23 (4:5), Dragan 5 (1:2), Stropnik 2, Vasilič 5 (5:6). Trener: Boštjan Kuhar.

CELJE: Nerat, Ejup 8, Teršek, Krušič 8, Koštomaj 24 (2:2), Pečovnik 2, Vuzelj, Tomažič 2, Perger 7 (1:2), Grušovnik 19 (2:2), Zolotić 8 (0:2), Kotnik 6. Trener: Robi Ribežl.

PROSTI METI: Hopsi 22:26, Celje 5:8
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Celje 26
PET OSEBNIH NAPAK: Tim Tomažič (26)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 12:28 (Collins 4, Godler 3, Držić 3, Borse 1, Bukovič 1)
Celje 9:23 (Koštomaj 6, Ejup 2, Grušovnik 1)

Hopsi so si pred povratno tekmo 4. kroga Pokal Špar proti drugoligašu iz Celja priigrali 13 točk prednosti, čeprav so že sredi druge četrtine vodili za 19 točk, dve minuti in pol pred koncem pa so Hopsi imeli 23 točk prednosti. Toda borbeni gostje se niso predali, Tadej Koštomaj je zadel štiri trojke zapored, za končnih +13 za Hopse. Domači so nastopili brez trojice Čup. Rogelja in Rotar, vsi ostali pa so se uspeli vpisati med strelce. V vrstah Hopsov je bil najučinkovitejši Chaucey Collins, ki je dosegel 33 točk, kapetan Uroš Godler jih je dodal 23, Ivo Držič pa je tekmo končal s petnajstimi doseženimi točkami. Pri gostih iz Celja je Tadej Koštomaj dosegel 24 točk, Matic Grušovnik jih je dodal 19.