HOPSI PREMAGALI ZLATOROG

9.,Krog lige Nova KBM

HOPSI POLZELA — ZLATOROG LAŠKO 70:64
(23:12, 16:23, 12:18;19:11)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Goran Grbić (Ljubljana), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Collins 7, Rogelja 2 (0:2), Steiner, Držić 4 (1:2), Bukovič 4 (0:1), Čup 21 (5:6), Borse 4 (2:2), Godler 7 (4:4), Dragan, Rotar 13 (2:2), Stropnik, Vasilić 8. Trener: Boštjan Kuhar.

ZLATOROG LAŠKO: Vodiškar 2, Kusovac 2, Zadnik 12 (3:4), Barič 3 (1:1), Lisica, Polutak 4 (2.2), Durnik 3 (1:2), Lapornik 30 (9:10), Miljković 8 (4:5), Grdadolnik. Trener: Aleš Pipan.

PROSTI METI: Hopsi 14:19, Zlatorog 20:24
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 26, Zlatorog 23
PET OSEBNIH NAPAK: Polutak (32), Vasilić (37)
SKOK: Hopsi 35 (Čup 11), Zlatorog 43 (Durnik 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 4:26 (Collins 1, Držić 1, Godler 1, Rotar 1)
Zlatorog 6:23 (Lapornik 5, Zadnik 1)

Hopsi so v lokalnem derbiju povsem zasluženo prišli do četrte prvenstvene zmage, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so premagali laški Zlatorog.
Hopsi so odločno začeli, si v prvi četrtini priigrali 11 točk prednosti, sredi druge četrtine so rumeno-modri vodili 36:22. V samem zaključku prvega polčasa so se gostje po seriji prvega strelca tekme Mihe Lapornika, uspeli Hopsom približati na štiri točke zaostanka. Tretjo četrtino so bolje odprli gostje, prišli do prvega vodstva (40:39), Hopsi pa so odgovorili z delnim izidom 6:0 in ponovno prevzeli pobudu. Ob koncu tretje četrtine je goste v igro z novo serijo zadetih točk vrnil Miha Lapornik, gostje so z drugim vodstvom na tekmi zadnjo četrtino začeli s plus 2. Začetek zadnjega dela tekme je pripadel domačinom, serija 9:0 je Hopsom prinesla sedem točk prednosti, slabe tri minute pred koncem so varovanci trenerja Boštjana Kuharja povedli s 70:56 in dvomov o zmagovalcu lokalnega derbija je bilo konec. Gostje so v zadnjih minutah uspeli prednost Hopsov znižati na končnih, povsem zasluženih +6.
V domači vrsti je odlično odigral Dejan Čup ( 21 točk, 11 skokov, 2 podaji), Tjaž Rotar je dodal 13 točk. Pri gostih je bil razpoložen Miha Lapornik, ki je dosegel 30 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):

Lokalni derbi je postregel z veliko nervoze na obeh straneh. Kljub temu, da smo že v prvi četrtini prišli do prednosti enajstih točk, smo zaradi slabega meta tekmo skoraj pripeljali do živčne končnice. V zadnji četrtini smo se zbrali, taktično nadigrali Laščane in prišli do dveh točk, ki sta zelo pomembni v boju za Ligo za prvaka.