PADLA TUDI PRIMORSKA

Liga Nova KBM. 10. krog

HOPSI POLZELA — SIXT PRIMORSKA 85:66
(28:18, 2:17, 13:13, 24:18)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 400. Sodniki: Marko Vučkovič (Maribor), Do men Krajnc (Limbuš), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Collins 10 (4:4), Rogelja 7 (1:2), Steiner, Držić, Bukovič 2 (2:2), Čup 22 (1:2), Borse 12, Godler 3, Dragan 1 (1:2), Rotar 17 (1:1), Stropnik, Vasilić 11 (3:4). Trener: Boštjan Kuhar.

SIXT PRIMORSKA: Ferme 10 (2:4), Čakarun 12 (4:7), Joksimovič 5, Mulalić 22 (5:5), Kosi 2, Zupan 5 (1:3), Hodžić 4 (1:2), Vujasinović 6 (4:4), Baldassi, King, Morina, Glas. Trener: Jurica Golemac.

PROSTI METI: Hopsi 13:17, Primorska 17:25
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 25, Primorska 25.
PET OSEBNIH NAPAK: Kosi (33)

SKOK: Hopsi 30 (Čup 8), Primorska 32 (Čakarun 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:20 (Borse 4, Rotar 4, Čup 1, Godler 1)
Primorska 9:24 (Mulalić 5, Ferme 2, Joksimovič 1, Hodžić 1)

Nova fantastična predstava Hopsov, peta prvenstvena zmaga, znova odlično vzdušje v Športni dvorani na Polzeli.
Rumeno-modri so v odličnem vzdušju, ki so ga narekovali legendarni Hmelj Boysi znova dokazali svoje kvalitete, vodili skozi vso tekmo in na koncu enega od glavnih favoritev prvenstva zamrznili na minus 19.
Polzelani so odlično začeli, povedli 5:0, gostje pa so po dveh zaporednih trojkah Mirka Mulalića prišli do svojega prvega in zadnjega vodstva na tekmi (8:11). Domači so prvo četrtino dobili za osem točk, Tjaž Rotar in Dejan Čup sta bila nezaustavljiva. Gostje so se v drugi četrtini uspeli približati na tri točke zaostanka (24:27), nato pa je svojo serijo začel najboljši igralec tekme Dejan Čup, prednost Hopsov pa se je do glavnega odmora dvignila na trinajst točk. Hopsi so tudi v nadaljevanju igrali odlično, na samem začetku tretje četrtine so povedli 51:35, nekaj upanja je z dvema zaporednima trojkama gostom znova prinesel Mirko Mulalić, domači pa so po minuti odmora trenerja Boštjana Kuharja, ki je znova odlično vodil ekipo stvari postavili na svoje mesto in prednost pred zadnjimi desetimi minutami dvignili na +13. Zadnjih deset minut so Hopsi odigrali kot v transu, primorci nikakor niso našli poti do domačega koša, Hopsi pa so še naprej rešetali mrežico gostov in tekmo povsem zasluženo končali z novo zanesljivo zmago.
Prav vsi košarkarji Hopsov si zaslužijo čestitke za igro, ki so jo prikazali proti Primorski, prvo ime tekme je bil Dejan Čup (22 točk, 8 skokov in 2 podaji), fenomenalni Tjaž Rotar je primorcem nasul 17 točk, primorec Sebastjan Borse je dodal 12 točk, 6 podaj in 4 skoke, Milojko Vasilić je dosegel 11 točk in dodal po tri podaje in skoke.
Pri gostih je odstopal bivši igralec Hopsov Mirko Mulalić, ki je dosegel 22 točk.