HOPSI IZPUSTILI ZMAGO

Liga Nova KBM 12. Krog

HOPSI POLZELA — PETROL OLIMPIJA 98:104
(27:21, 20:25, 23:23, 19:20, 9:15)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 600. Sodniki: Boris Krejić (Kranj), Goran Grbič (Ljubljana), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rogelja 15 (6:8), Steiner, Držić, Bukovič 9 (1:2), Čup 23 (6:6), Borse, Godler 4 (2:4), Dragan 5, Rotar 20 (1:2), Vasilić 22 (4:4), Turnšek. Trener: Boštjan Kuhar.

PETROL OLIMPIJA: Kastrati 9 (2:2), Barbarič, Radulović 2, Tratnik 5 (3:4), Oliver, Špan 7 (0:2), Bubnić 15 (5:6), 14, Lorbek, Battle 23 (6:8), Hrovat 9. Trener: Gašper Okorn.

PROSTI METI: Hopsi 20:26, Olimpija 21:27
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 27, Olimpija 26
PET OSEBNIH NAPAK: Tratnik (39), Rotar (44)
SKOK: Hopsi 29 (Bukovič 6, Čup 6), Olimpija 34 (Morgan 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 12:31 (Rotar 5, Rogelja 3, Bukovič 2, Čup 1, Dragan 1)
Olimpija 9:23 (Badžim 3, Bubnić 2, Kastrati 1, Špan 1, Battle 1, Hrovat 1)

Hopsi so v derbiju 12. kroga prvenstva odigrali odlično tekmo, imeli zmago že v svojih rokav, vendar pa so v zaključku rednega dela tekme dovolili ljubljančanom da so že izgubljeno tekmo izvlekli v podaljšek, kjer pa so več zbranosti pokazali gostje iz naše prestolnice.
Hopsi so si z odlično igro v drugem delu prve četrtine priigrali šest točk prednosti po prvih desetih minutah, ob polčasu je bila prednost varovancev trenerja Boštjana Kuharja pol koša. Izenačena tretja četrtina je nakazovala razburljivo končnico. Hopsi so v zadnjo minuto krenili s prednostjo petih točk, odlični Tjaž Rotar je sedemnajst sekund pred koncem pri rezultatu 88:87 zadel le en prosti met, gostje pa so sedem sekund pred koncem s košem američana Talora Battla izid izenačili. Hopsi so imeli še šest sekund za zadnji napad, ki pa ga niso uspeli zaključiti s košem. V podaljšku so košarkarji Olimpije zadeli dve trojki zapored in slabi dve minuti pred koncem podaljška povedli za devet (92:101). Hopsi so se po trojki Andraža Rogelje 58 sekund pred koncem približali na tri točke zaostanka, v napadu Olimpije so sodniki spregledali čiste korake gostov, Jan Špan pa je z zadeto trojko v zadnji sekundi napada gostom prinesel zmago.
Domači so prikazali eno boljših tekem v letošnji sezoni, Dejan Čup je dosegel 23 točk in dodal 6 skokov in 4 podaje, Milojko Vasilić je dodal 22 točk in 5 skokov, Tjaž Rotar pa je dosegel 20 točk (5 trojk) Andraž Rogelja je dosegel 15 točk in dodal 5 podaj, ki je dosegel 9 točk in dodal 6 skokov ter 5 podaj. Pri gostoh je bil najučinkovitejši Talor Battle, ki je dosegel 23 točk, Roko Badžim jih je dodal 20.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Zaradi zgrešenih prostih metov in nezbrane igre v obrambi smo dobljeno tekmo pripeljali do podaljška, kjer so do izraza prišle izkušnje in boljša individualna kvaliteta gostov. Olimpija je tekmo zasluženo prevesila v svoj prid.