Liga Nova KBM 16. Krog

HOPSI POLZELA — KRKA 78:80
(26:24, 17:18, 17:15, 18:23)

.
Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 200. Sodniki: Boris Krejič (Kranj), Srečko Savič (Ljubljana), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Vuković 16 (3:4), Rogelja 6 (0:4), Steiner, Držić 2, Bukovič 3 (1:1), Čup 13 (3:4), Borse, Godler 6, Dragan, Rotar 9 (3:3), Vasilić 23 (5:10), Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Šiška 5, Jančar Jarc, Marinelli 10 (1:4), Škedelj, Bratož, Stipaničev, Cinac 23 (6:8), Dimec 7 (1:2), Đapa 19 (4:6), Jošilo 9, Kovačevič 2, Fifolt 5 (3:4). Trener: Simon Petrov.

PROSTI METI: Hopsi 15:26, Krka 15:24
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 24, Krka 27
PET OSEBNIH NAPAK: Dimec (32), Rotar (37), Bratož (40), Fifolt (40).
TEHNIČNA OSEBNA NAPAKA: Dimec (32)
SKOK: Hopsi 22 (Čup 4), Krka 39 (Đapa 8, Jošilo 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 5:17 (Vuković 3, Rotar 2)
Krka 7:24 (Cinac 3, Šiška 1, Marinelli 1, Đapa 1, Jošilo 1)

Hopsi so zmago znova zapravili v zadnjih minutah tekme, šesti zaporedni poraz pa je rumeno-modre pahnil na rob lige za obstanek.
Polzelani so po slabem začetku odlično odigrali drugi del prve četrtine, blestel je Milojko Vasilić, ki je v prvi četrtini dosegel 14 točk, Hopsi so imeli po prvih desetih minutah dve točki prednosti, na polčasu so varovanci trenerja Boštjana Kuharja imeli pol koša prednosti. Sila izenačena je bila tudi tretja četrtina, pred zadnjimi desetimi minutami pa so si Hopsi priigrali tri točke prednosti. Zadnjo, odločilno četrtino so Hopsi začeli odlično, po trojki Tjaža Rotarja so povedli 64:57, tri minute pred koncem so Hopsi vodili 70:69, nato pa dovolili gostom da so z delnim izidom 8:0 povedli 77:70 in zmagovalec izredno pomembne tekme je bil odločen. Marko Vuković je z dvema zadetima trojkama v izdihljajih tekme uspel prednost Krkašov le znižati.
Zmagovalca sta odločila izredno slabo izvajanje prostih metov Hopsov, ki so zgrešili kar 11 prostih metov, Hopsi so tudi izredno slabo kontrolirali skok, ki so ga gostje iz Novega Mesta dobili kar s 39:22. Pri domačih je bil najboljši Milojko Vasilić, ki je dosegel 23 točk, Marko Vuković je dodal 16 točk. Pri gostih, ki so znali izkoristiti slab dan Hopsov sta bila najboljša Dino Cinac (23 točk, 13 v zadnji četrtini) in Dalibor Đapa, ki je dosegel 19 točk in dodal 8 skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Čeprav smo vodili 35 minut tekme, smo na koncu na žalost izgubili. Pokopalo nas je slabo izvajanje prostih metov. Zahvalil bi se sodniški organizaciji in sodnikom, ki so opravili svoje delo na nivoju. Tekmo smo izgubili zaradi lastnih napak.