26 Sep 2020 - 19:00ŠD Polzela

1. Krog 1. SKL

HOPSI POLZELA — ZLATOROG LAŠKO 66:83
( 17:25, 20:17, 8:15, 21:26)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 100. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Diana Lapanović (Novo Mesto), Edo Javor (Ljubljana)

HOPSI POLZELA: Jenifer, Pešak, Copot 10, Jurček 7 (2:2), Štampar, Drekalović 5, Goltnik 1 (1:2), Carver 12 (2:4), Kosič 19 (2:2), Habot 4 (0:1), Kureš 8, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

ZLATOROG: Pajk, Benson 16 (1:1), Jereb 2, Ivec, Požin 7, Glavan, Lipovšek, Stipaničev 11 (1:2), Kellner 4 (1:2), Grušovnik 12 (4:4), Ličen 8 (2:3), Routt 23 (3:3). Trener: Robi Ribežl.

PROSTI METI: Hopsi 7:11, Zlatorog 12:15
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 17, Zlatorog 17
SKOK: Hopsi 43 (Carver 17), Zlatorog 34 (Stipaničev 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:24 (Kosič 3, Copot 2, Kureš 2, Jurček 1, Drekalović 1,)
Zlatorog 5:30 (Stipaničev 2, Benson 1, Požin 1, Kellner 1)

Hopsi so sezono otvorili z bledo podobo, rumeni so izgubili kar 24 žog, kar so dodobra izkoristili gostje iz Laškega in povsem zasluženo premagali slabe in neuigrane Hopse.
Gostje iz Laškega so razen samega začetka, v katerem so Hopsi povedli z 4:0 vodili skozi celo tekmo, sredi druge četrtine so povedli za 11 točk (22:33), nerešljiva uganka za domače pa je bil 211 centimetrov visoki center Zlatoroga Logan Routh, ki je Hopsom v prvem polčasu nasul 15 točk. Hopsi so se na začetku tretje četrtine uspeli približati na štiri točke zaostanka (45:49), sledil pa je odgovor gostov, ki so v treh minutah z delnim izidom 16:2 prišli do prednosti osemnajstih točk ki so jih zlahka zadržali do konca tekme.
Pri slabih in neuigranih domačinih je bil najučinkovitejši kapetan Žan Kosič, ki je dosegel 19 točk in dodal 5 podaj, američan Aaron Carver je vpisal prvega dvojnega dvojčka (17 skokov in 12 točk), Jan Copot je dodal 10 točk in pet skokov. pri gostih iz Laškega je blestel američan Logan Routt, ki je brez zgrešenega meta (10:10 za dve, 3:3 prosti meti) dosegel 23 točk in dodal 5 skokov, ter je bil z indeksom 35 daleč najboljši igralec tekme. Bivši košarkar Hopsov Casey Benson je k zasluženi zmagi pivovarjev dodal 16 točk in 8 skokov.