POLČAS ZA ZGODOVINO

1. SKL. 3 krog

HOPSI POLZELA – ŠENČUR 84:79
(15:28, 16:22, 21:16, 32:13)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 150. Sodniki: Milan Španič (Postojna), Diana Lapanović (Novo Mesto), Domen Krajnc (Maribor).

HOPSI POLZELA: Jenifer, Pešak 4 (0:1), Copot 13 (2:2), Jurček 13 (0:1), Štampar, Drekalović 10 (0:2), Goltnik 8 (2:2), Carver 9, Kosič 20 (1:2), Borišek, Habot 2, Kureš 5. Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENČUR: Ivković, H.Rizvić 16 (2:3), Novak 6, Murić 18 (4:8), R.Rizvić 14 (7:8), Martinčič 15 (2:3), Kralj 6, Tešić, Žnidar, Daneu, Strmčnik 4, Brankovič. Trener: Konstantin Subotič.

PROSTI METI: Hopsi 5:10, Šenčur 15:22
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 21, Šenčur 11
PET OSEBNIH NAPAK: Drekalović (35)
SKOK: Hopsi 41 (Carver 12), Šenčur 36 (Murić 11)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 13:28 (Kosič 5, Jurček 3, Drekalović 2, Copot 1, Carver 1, Kureš 1)
Šenčur 6:19 (Martinčič 3, Kralj 2, R.Rizvić 1)

Hopsom je uspel preobrat sezone, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so slabo odigrali prvi polčas, v drugem pa je sledila rapsodija v rumenem, Hopsi so zaigrali kot prerojeni in z borbenostjo in z podporo z tribun nadoknadili zaostanek 21 točk in na koncu zasluženo premagali izkušene goste.
Hopsi so znova začeli slabo, gostje so z serijo košev bratov Rizvić prvo četrtino dobili za trinajst točk, v četrti minuti druge četrtine pa so sodniki dosodili osebno napako Blažu Habotu, ki je pravilno blokiral Dina Murića. Domači trener Boštjan Kuhar je protestiral, sodniška trojka ki znova ni bila dorasla tekmi, pa je domačega trenerja izključila. Gostje so to izkoristili v zadnji minuti druge četrtine povedli 50:29 in na veliki odmor odšli z prednostjo 19 točk. Drugi polčas so Hopsi odigrali povsem drugače, borbeno z veliko želje so vztrajno lovili goste in se tri minute pred koncem tretje četrtine približali na minus 9 (50:59). Na začetku zadnje četrtine so Hopsi z tremi zaporednimi trojkami (Drekalović, Kurež, Jurček) prišli na šest točk zaostanka, dve minuti pred koncem pa so rumeni po trojki kapetana Žana Kosiča in košu Žige Jurčka izenačili na 75. 50 sekund pred koncem je Žan Kosič z svojo peto trojko Hopse povedel v vodstvo (78:77), zmago pa so v zaključku tekme z zabijani potrdili še Jan Copot, Iztok Goltnik in Aaron Carver.
V domači vrsti je blestel kapetan Žan Kosič, ki je iz šestih poskusov zadel pet trojk dosegel 20 točk in dodal še po štiri podaje in skoke. Aaron Carver je bil le točko odaljen od novega dvojnega dvojčka (12 skokov, 9 točk), Jan Copot je dosegel 13 točk, dobro je odigral tudi Žiga Jurček (13 točk, 6 skokov, 3 podaje), mladi Iztok Goltnik je dosegel 8 točk in dodal 7 skokov, v zaključku tekme pa je povsem ustavil Dina Muriča. Pri gostih je bil najučinkovitejši Dino Murić (18 točk, 11 skokov), Hasan Rizvić je dodal 16 točk in 9 skokov.