HOPSI ZANESLJIVI V POKALU ŠPAR

Povratna tekma Pokala Špar

HOPSI POLZELA – KRŠKO 98:71
(21:12, 21:19, 24:23, 32:17)

Polzela. Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodnika: Primož Pipan (Ljubljana), Rok Misson (Škofja Loka).

HOPSI POLZELA: Pešak, Copot 11, Jurček 17 (1:2), Mikulić 15, Drekalović 8, Carver 5 (1:3), Kosič 6, Habot 24 (6:7), Kurež 12 (1:3), Goltnik, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

KRŠKO: Pirc 12 (2:3), Glas 10 (2:6), Žibert 2, Strgar 13, Antolič 11 (4:4), Lužar 23 (2:2). Trener: Gregor Strgar.

PROSTI METI: Hopsi 9:15, Krško 10:15
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 12, Krško 16
PET OSEBNIH NAPAK: Strgar (35)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:31 (Jurček 4, Mikulić 3, Habot 2, Kurež 1)
Krško 8:30 (Lužar 5, Glas 1, Strgar 1, Antolič 1)

Hopsi so se zanesljivo z skupnim izidom 202:151, zanesljivo uvrstili v nadaljevanje Pokala Špar. Povratna tekma je bila zgolj formalnost, Hopsi so uigravali akcije pred nadaljevanjem sezone, gostje pa so odigrali hrabro in požrtvovalno. Hopsi so že po štirih minutah vodili 14:2, končna razlika 27 točk pa je tudi najvišja na tekmi. V domači vrsti je Blaž Habot dosegel 24 točk, zanimivo vse v drugem polčasu, Žiga Jurček je dosegel 17 točk, od tega štiri trojke, novinec Josip Mikulić pa je k zmagi Hopsov dodal 15 točk. Pri gostih je bil najučinkovitejši David Lužar, ki je dosegel 23 točk, kapetan Gregor Strgar pa je dodal 13 točk.