TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 74:91

(19:22, 20:12, 27:35, 8:22)

Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 9, Škorjanc 2, Ž. Švigelj 5, Maček 11, Čebular 13, Cerkovnik 6, Atanacković 20, Vasilić 8.
Hopsi Polzela: Copot 7, Jurček 21, Mikulić 19, Miljković 4, Goltnik 5, Carver 7, Kosič 24, Habot 4.

CELOTNA STATISTIKA

Terme Olimia so doživele šokanten poraz v boju za peto mesto oziroma ligo za prvaka 1. SKL. V domači dvorani so porazno odigrale drugi polčas in morale priznati premoč Hopsom, ki so slavili z 91:74. Podčetrtani so zdaj po točkah izenačeni s Šentjurjem na petem mestu, vendar imajo slabšo medsebojno razmerje zaradi večjega števila doseženih točk v gosteh. Terme Olimia čaka še gostovanje v Šenčurju ter lokalni derbi z Rogaško, Šentjur pa bo v zadnjih dveh krogih prvega dela gostoval v Novem mestu ter na Polzeli. Izbranci stratega Davorja Brečka, ki je moral v zadnji četrtini zapustiti trenersko klop, so drugič zapored razočarali svoje privržence. Prejšnji teden so v Domžalah v zadnjih sekundah zapravili lepo priložnost za jubilejno deseto zmago, tokrat pa so praznih rok ostali po slabem drugem polčasu in še slabši zadnji četrtini. Gostje so jih v zadnjih desetih minutah nadigrali z 22:8, v drugem delu pa s 57:35. Domači so imeli 17 izgubljenih žog, v odločilnih minutah pa sta odpovedala predvsem ključna posameznika. Simo Atanacković, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 14 točk, je tekmo končal s petimi osebnimi napakami na začetku zadnje četrtine, Sandi Čebular, ki je na parketu prebil vseh 40 minut, pa je v drugem polčasu zbral le štiri točke. Pri Hopsih, ki so zabeležili drugi par točk na zadnjih osmih tekmah in bodo 1. SKL nadaljevali v Ligi za obstanek, je izstopala naveza Žan Kosič – Žiga Jurček – Josip Mikulić. Prvi je dosegel 24 točk in imel 11 podaj (indeks 30), Jurček je ob metu 6:10 zbral 21 točk, dve manj in sedem skokov pa je prispeval Mikulić.