(8) 97:48 (34:16, 16:5, 23:12, 24:15)

Cedevita Olimpija: Radović 7, Perry 6, Duščak 6, Murić 9, Blažič 13, Hodžić 12, Jones 5, Ščuka 18, Dimec 10, Marinković 6, Rupnik 5.
Hopsi Polzela: Copot 1, Jurček 22, Miljković 2, Goltnik 8, Kosič 10, Borišek 1, Habot 4.

CELOTNA STATISTIKA

Cedevita Olimpija je rutinirano opravila prvo nalogo v končnici lige Nova KBM. V Stožicah je premagala Hopse s 97:48. Druga tekma bo v četrtek, 6. maja, ob 18. uri na Polzeli. Ljubljančani so vprašanje zmagovalca rešili že v prvih desetih minutah. Vodstvo 34:16 do odmora so nadgradili na 50:21, tako da sta lahko v nadaljevanju trenerja priložnost ponudila vsem igralcem.
Pri Cedeviti Olimpiji je zaigralo vseh enajst igralcev na klopi in vsi so se vpisali med strelce. Najboljšo predstavo je prikazal 18-letni Luka Ščuka, ki je v dobrih 22 minutah na parketu dosegel 18 točk. Za dve točki je metal 4:5, trojke 3:5, imel pa je še pet skokov.
Pri gostih je izstopal le Žiga Jurček, ki je dosegel 22 točk ob metu 7:11 oziroma 4:6 za tri točke.