S POKALOM ŠPAR ZA HOPSE USPEŠNO ZAKLJUČENA SEZONA

(26:16, 28:14, 25:17, 11:25)

Rogaška: Božak 1, Vujačić 14, Sivka 2, Nichols 25, Igrutinović 21, Zupan 7, Gabrovšek 6, Šantelj 8, Blackshear 6.
Hopsi Polzela: Collins 11, Pešak 3, Copot 12, Jurček 7, Miljković 2, Goltnik 18, Kosič 3, Borišek 3, Habot 13.

CELOTNA STATISTIKA

Rogaška se je prvič v zgodovini uvrstila med štiri najboljše ekipe v pokalu Spar. V četrtfinalu je bila boljša od Hopsov Polzele z 90:72, v polfinalu 22. maja ob 18. uri na Kodeljevem pa jo čaka Šentjur, ki je v Domžalah presenetil Helios Suns.
Slatinčani bodo prihodnji teden, tako kot Cedevita Olimpija, Krka in Helios Suns, igrali v dveh polfinalih. V ligi Nova KBM sta polfinalna para Krka – Rogaška in Cedevita Olimpija – Helios Suns. Prvi tekmi polfinala v DP bosta 14. maja, drugi tri dni kasneje, morebitni tretji pa 19. 5..
Rogaška je vprašanje zmagovalca v dvoboju s Hopsi rešila v prvem polčasu. Ob 54 doseženih točkah si je nabrala 24 točk prednosti. Če bi v takem ritmu nadaljevala do konca tekme, bi bila lahko zmaga še precej višja, a je domači strateg Damjan Novaković dal priložnost vsem igralcem, tako da so gostje zadnjo četrtino dobili s 25:11 in omilili poraz.
Pri Rogaški sta izstopala David Nichols s 25 točkami (met 10:14, 6 podaj) ter Luka Igrutinović (21 točk, met 7:9, 9 skokov, 4 podaje, indeks 33), na drugi strani pa je največ točk dosegel Iztok Goltnik (18 točk, trojke 4:5).