BARVARJI PREMOČNI

1.SKL. 11 Krog

HOPSI POLZELA — HELIOS SUNS 84:93
(19:27, 25:22, 17:21, 23:23)

Polzela. Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Goran Grbič (Ljubljana), Matic Palčič (Postojna).

HOPSI POLZELA: Pešak 5 (1:2), Copot, Jurček 12, Mikulić 23, Goltnik 15 (4:4), Carver 24 (2:4), Borišek 2, Habot, Kureš 3 (1:2), Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Ferme 18 (2:2), Morina 10, Mirtič, Orel, Bratec 5, Oman 7, Sekulić 20 (4:5), Kalec 8, Mahkovic 16 (2:3), Vujasinović 9, Hirschmann, Prepelič. Trener: Dejan Jakara.

PROSTI METI: Hopsi 8:12, Helios 8:10
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 14, Helios 16
SKOK: Hopsi 30 (Carver 14), Helios 28 (Sekulić 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 14:27 (Mikulić 5, Carver 4, Goltnik 3, Jurček 2)
Helios 15:30 (Ferme 4, Vujasinović 3, Morina 2, Kaleb 2, Mahkovic 2, Bratec 1, Oman 1)

Oslabljeni Hopsi, ki so nastopili brez obolelega kapetana Žana Kosiča in Jana Copota, so se dobro upirali favorizirani ekipi Heliosa, na koncu pa je v tekmi na kateri so trojke letele z vseh strani zmaga zasluženo odšla na konto barvarjev iz Domžal.
Gostje so si otipljivo prednost priigrali že po petih minutah, ko so z delnim izidom 11:0 povedli 13:3. V drugi četrtini so se Hopsi uspeli približati na tri točke zaostanka (37:40), gostje so odgovorili z delnim izidom 0:9 in prednost je dobre dve minuti pred koncem druge četrtine narasla na +12. Domači so do konca prvega polčasa odgovorili z delnim rezultataom 7:0 in na odmor odšli z petimi točkami zaostanka. V tretji četrtini se je pri gostih razigral kapetan Blaž Mahkovic, ki je v tretji četrtini dosegel 13 točk in gostje so po treh minutah vodili za 11 točk (46:57). Hopsi so se po dveh zaporednih trojkah Josipa Mikulića tri minute pred koncem tretje četrtine uspeli približati na šest točk zaostanka (56:62), pred zadnjimi desetimi minutami so imeli gostje devet točk prednosti. Ko se je v zadnji četrtini razigral še Tadej Ferme, ki je v zadnjih desetih minutah dosegel kar 18 od 23 tih točk Heliosa je bil zmagovalec znan, razlika v korist barvarjev pa je znašala končnih devet točk.
Pri oslabljenih Hopsih je bil najboljši igralec znova Aaron Carver, ki je za indeks 37 dosegel 24 točk, dodal še 14 skokov in 6 podaj. Josip Mikulić je dosegel 23 točk in dodal 7 skokov, novi kapetan v odsotnosti Žana Kosiča mladi Iztok Goltnik pa je dosegel 15 točk. Velja omeniti tudi debi mladega 15 letnega Vida Boriška, ki je dosegel 2 točki in dodal podajo. V gostujoči vrsti najučinkovitejši Mihailo Sekulić (20 točk, 8 skokov), Tadej Ferme je dosegel 18 točk, Daniel Vujasinović pa je zbral 14 podaj in 9 točk.