HELIOS ZA ZAČETEK SEZONE TRD OREH

HELIOS SUNS : HOPSI POLZELA 98:77 (

24:24, 28:25, 26:15, 20:13)

Helios Suns: Bratec 8, Ferme 15, Pašajlić 17 (2:2), Ervin 20 (6:6), Oman 8, Mahkovic 18 (2:3), Sirc 2 (0:2), Prepelič 5 (1:2), Šantelj 5 (1:4).
Hopsi Polzela: Rizman 14, Pešak 4 (1:1), Besedić 15 (3:3), Omladič 2, Glavan 7 (4:4), Vranjkovič 9 (3:4), Bašić 2, Vašl 18 (5:7), Goltnik 6.
CELOTNA STATISTIKA
Uvodno tekmo sezone v Domžalah pred dobrimi 200 gledalci so pričakovano dobili košarkarji Helios Suns, ki so bili predvsem v drugem polčasu za razred boljši od tekmecev s Polzele. Drugi del se je končal z izidom 46:28.
Pri domačih je trener Dejan Jakara enakomerno razporedil minutažo med svoje varovance, najvišjo oceno pa si je prislužil novi Američan na mestu organizatorja igre Carlbe Lee Ervin, ki je v dobrih 27 minutah na parketu dosegel 20 točk ter zbral po pet podaj in prav toliko skokov (indeks 28). Tadej Ferme je vseh svojih 15 točk dosegel z meti izza polkroga (5:8), Blaž Mahkovic je bil drugi strelec moštva z 18 točkami (met 6:14, 6 skokov), 17 točk ob metu 7:10 pa je prispeval Miroslav Pašajlić.
Pri gostih, ki so izenačili le uvodno četrtino na 24:24, je Miha Vašl dosegel 18 točk (trojke 3:7), 15 pa jih je dodal Jure Besedić (7 skokov).
Helios Suns bo v 2. kolu, 8. oktobra, gostoval v Šenčurju, Hopsi pa bodo 9. oktobra gostovali v Kranju.