Podaljšek v Rogaški odločil zmagovalca

ROGAŠKA : HOPSI POLZELA 87:90

(19:26, 27:23, 11:17, 22:13, 8:11) *po podaljšku

Rogaška: Vujačić 13 (2:3), Zupan 10 (1:2), Primorac 15 (3:4), Bratož 14 (5:5), Armstrong 18 (0:1), Jackson 17 (6:7).
Hopsi Polzela: Rizman 23 (2:3), Pešak 2 (2:2), Besedić 16 (2:2), Omladič 2, Glavan 12 (2:2), Vranjkovič 17 (3:5), Bašić 1 (1:2), Vašl 17 (6:6).
CELOTNA STATISTIKA
Hopsi s Polzele so poglobili krizo Rogaške. Zasedba Damjana Novakovića je na domačem parketu doživela peti zaporedni poraz in že vse od uvodnega kroga 2. oktobra ostaja brez zmage. Na drugi strani so izbranci Vladimirja Rizmana s kolektivno predstavo in po dodatnih petih minutah vpisali drugo zaporedno zmago in tretjo v sezoni, s katero so se povzpeli na 50-odstotni izkupiček. Čeprav je Rogaški uspel redko viden dosežek – vseh šest igralcev, ki so se vpisali med strelce, je imelo dvomestno število točk, ni mogla preprečiti slavja gostov. Hopsi so vodili večji del tekme, v tretji četrtini tudi s 64:50, zmago pa so si zagotovili v podaljšku. Izsilil ga je Petar Vujačić s trojko, upe Rogaške pa sta pokopala Miha Vašl (17 točk, 9 skokov, 7 podaj) in Jure Besedić (16 točk, 7 skokov). Pri Hopsih je izstopal še Marko Vranjkovič, ki je dosegel 17 točk in zbral 17 skokov, kar je izenačenje rekorda sezone po številu skokov v Ligi Nova KBM.
V domači vrsti je Ronald Jackson dosegel dvojnega dvojčka s 17 skoki in 11 podajami, točko več pa je dodal Terry Lee Armstrong (8 skokov).
V 7. kolu bo Rogaška 13. novembra gostovala v Šenčurju, Hopsi pa se bodo 14. novembra doma pomerili s Termami Olimia.