RAZBURLJIVA TEKMA PRIPADALA HOPSOM

HOPSI POLZELA : ŠENTJUR 91:82

(21:17, 31:18, 17:23, 22:24)

Hopsi Polzela: Rizman 19 (4:4), Ramšak, Oberlajt, Pešak 4 (1:2), Besedić 8 (2:2), Omladič, Glavan 7, Vranjkovič 16, Bašić 6 (2:2), Vašl 19 (4:5), Goltnik 12 (1:2), Borišek.
Šentjur: Brunčević 14 (1:2), McGlynn 15 (0:2), Gunzek, Tabak, Tomažič 9 (3:5), Rikalo 6, Držić 12 (1:1), Đapa 4, Zajko, Ledl 8 (1:2), Bruce, Nemanič 14.

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji s Polzele so na peti tekmi vknjižili drugi par točk in se začasno povzpeli na šesto mesto lestvice. Šentjur pa je še na peti tekmi ostal brez zmage in zaseda dno lestvice.
Gosti so pred 150 gledalci sicer začeli dobro in imeli sredi prve četrtine pet točk naskoka (12:7). Domači so nato strnili vrste in že do konca prvega dela povedli za štiri točke, v drugi četrtini pa so napravili odločilno razliko in tako rekoč odločili vprašanje zmagovalca. Drugo četrtino so namreč dobili za 13 točk, na polčas pa odšli s +17.
V tretji četrtini so gosti neprestano grizli v prednost Hopsov in se vmes približali na devet točk, zadnjih deset minut pa so začeli z -11. Domači košarkarji so vseeno spretno držali prednost do zadnjih minut, ko so tekmecu dovolili, da se je približal na šest točk (86:80), a dvomov, da bosta točki ostali doma, takrat že ni bilo več.
Pri domačih, ki so zadeli 35 od 61 metov iz igre, sta bila z 19 točkami najboljša strelca Jan Rizman (10 skokov) in Miha Vašl. Marko Vranjkovič pa je dodal 16 točk in pobral še 12 skokov. Pri gostih so štirje člani prve peterke presegli dvomestno število točk, 15 jih je dosegel Patrick James McGlynn, po 14 sta jih prispevala Tarik Brunčević in Rok Nemanič, 12 jih je dodal še Ivan Držić.
Košarkarji s Polzele bodo v naslednjem kolu v petek, 5. novembra, gostovali pri Rogaški, Šentjur pa isti dan čaka domači obračun proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur.