V tretje ni šlo

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 77:66

(12:19, 20:19, 28:12, 17:16)

Zlatorog Laško: Kerič 9 (3:4), Hrovat 3, Lorbek 29 (1:1), Copot 14 (4:4), Kellner 7, Grušovnik 3 (1:4), Miljković 5 (1:3), Dragan 2, Tunstall 5 (1:2).
Hopsi Polzela: Rizman 18 (4:4), Besedić 9 (2:2), Vranjkovič 11 (1:1), Bašić 2, Vašl 21 (8:11), Goltnik 5 (1:2).
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Zlatoroga so s tretjo zmago v drugem delu Lige Nova KBM naredili velik korak k obstanku med elito. Na krilih 29 točk Domna Lorbka so premagali Hopse Polzelo, ki so tako ob zmagi Šentjurja doma proti Rogaški trenutno izgubili stik z vodilnima ekipama lige za obstanek, ki bosta napredovali v četrtfinale lige Nova KBM.

Laščani so odlično odigrali tretjo četrtino, ki so jo dobili z 28:12, v drugem polčasu pa so gostom dovolili doseči zgolj 28 točk. Dve minuti pred koncem tekme je imel sicer Zlatorog le dve točki prednosti, a gostje nato niso več zadeli koša.

Domen Lorbek je vpisal šest trojk iz desetih poskusov, Jan Copot je tekmo končal z dvojnim dvojčkom (14 točk, 10 skokov), varovanci trenerja Aleša Pipana pa so dobili tudi bitko pod obročema s 44:37. Pri gostih je prvi strelec Lige Nova KBM Miha Vašl zbral 21 točk, Jan Rizman pa jih je prispeval 18, od tega 14 v prvih petnajstih minutah tekme.

Zlatorog bo naslednjo tekmo igral 13. aprila v Rogaški Slatini, Hopsi pa se bodo predstavili 20. aprila v Šentjurju.