Zadnja zmaga v letošnji sezoni

HOPSI POLZELA : ECE TRIGLAV 93:81

(24:15, 29:21, 24:23, 16:22)

Hopsi Polzela: Rizman 16, Pešak 5 (2:2), Besedić 9 (2:2), Omladič 3 (1:2), Glavan 14 (4:6), Vranjkovič 17 (5:8), Bašić 6 (2:2), Vašl 11 (2:2), Goltnik 8 (2:2), Gorišek 4.
ECE Triglav: Dornik 6 (1:2), Urbiha 16 (1:1), Praljak 2, Maček 15, Smrekar 10, Čabrilo 10 (3:3), Muratović 2 (2:4), Samojlović 20 (1:1).
CELOTNA STATISTIKA
Zmaga Hopsov na domačem parketu proti zadnjemu moštvu lige za obstanek nikoli ni bila pod vprašajem. Tekmo so odprli s serijo 7:0, nato pa vseskozi nadzirali potek srečanja in si priigrali deveto zmago v prvenstvu (ob 17 porazih). To je bila zadnja tekma Hopsov v tem delu tekmovanja, ki so ga končali na tretjem mestu lestvice.

Z razpoloženima Markom Vranjkovičem (17 točk) in Janom Rizmanom (16 točk) se je prednost Hopsov v prvem polčasu vseskozi stopnjevala. Minuto pred odmorom je ob dveh zadetih prostih metih Vranjkoviča dosegla že 18 točk (50:32).

Domačini so tudi v drugi polčas krenili odločno, tako da je prednost še narasla in dosegla največ 23 točk.

V nadaljevanju pa so gostje vendarle nekoliko ublažili razliko. Največ sta k temu prispevala Filip Samojlović in Lovro Urbiha, ki sta za Triglav dosegla 20 in 16 točk.

ECE Triglav, ki ga čez tri dni čaka še zadnja, domača tekma z Zlatorogom, s tremi zmagami s 25 tekem ostaja na repu lestvice za obstanek.

Vir: kzs.si