Zmaga nad Ilirijo

HOPSI POLZELA : NUTRISPOINT ILIRIJA 82:81 (22:16, 26:24, 20:18, 14:23)

Hopsi Polzela: Rizman 20, Pešak 2 (2:2), Besedić 20 (9:10), Vranjkovič 9 (1:2), Bašić 6, Vašl 25 (7:11).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 11, Duščak 18 (4:5), Kraljević 4, Pajić 10 (2:2), Jurkovič 5 (0:2), Bačvič 3 (1:2), Ciani 2, Habot 15 (5:8), Kureš 4 (2:2), Vončina 9 (1:1).
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Hopsov so prvič v sezoni prišli na 50-odstotni izkupiček. V domači dvorani so zabeležili šele drugo zmago v sezoni oziroma četrti par točk v osmih nastopih. Premagali so najprijetnejše presenečenje nove sezone, novinca v Ligi Nova KBM, Nutrispoint Ilirijo, ki je prvič v sezoni doživela dva zaporedna poraza.
Čeprav so Hopsi dobili prve tri četrtine in imeli pred zadnjimi desetimi minutami deset točk naskoka, je odločitev o zmagovalcu padla šele v zadnjem napadu. Dan Duščak, sicer prvi strelec Ilirije z 18 točkami (met 6:15), je imel dve sekundi pred koncem priložnost za zmago, vendar je neoviran zgrešil met z vrha rakete.
Pri Hopsih so trije igralci skupaj dosegli 65 točk. Miha Vašl je s 25 točkami (met 8:17, 13 skokov) prevzel prvo mesto na lestvici strelcev lige Nova KBM (povprečje 21,3 točk). Po dvajset pa sta jih prispevala Jan Rizman (trojke 6:11) in Jure Besedić (met 5:11, 7 skokov).
V 10. kolu, 7. decembra, Hopse čaka gostovanje v Novem mestu, Nutrispoint Ilirijo pa 13. decembra tekma v Šenčurju.